Masáže

Těžko se slovy vyjadřuje, jaká masáž vás u mě čeká. Dělám intuitivní energetickou masáž vedenou přesně na míru klientovi. Jsem „vedena“, abych udělala co nejlepší masáž, kterou mohu klientovi poskytnout. Samozřejmě vše se ladí s požadavky a představy klienta (někdo raději jen lehkou relaxační formu, jiný rád ucítí na svalech, že probíhá masáž….). Ovládám následující typy masáží.

Nejlepší je ale přijít a pocítit „na vlastní kůži“…

Těhotenská masáž
Access Bars®
Klasická masáž
Indická masáž hlavy
Reflexologie – ruky a nohy
Breussova masáž
Masáž lávovými kameny
Havajská masáž Lomi Lomi
Aromaterapeutická masáž
Baňková masáž a baňkování
Aroma masáž
Medová masáž
Kineziotaping

Ambika – těhotenská masáž
Originální těhotenská masáž propojující relaxační aroma masáž s jemnou energetickou japonskou protahovací a tlakovou masáží – shiatsu

Tato masáž je speciálně upravená podle potřeb těhotných s ohledem na rostoucí bříško a nejčastější těhotenské obtíže. Celá terapie je doprovázena v těhotenství bezpečnou aromaterapií vhodnou v jednotlivých trimestrech. Masáž vám nejen uvolní ztuhlé svalstvo, ale i pročistí důležité energetické dráhy, poskytne relaxaci a pomůže se příjemně připravovat na příchod vašeho potomka. Jsem tu pro vás, abych vám věnovala plnou péči, hýčkala vás a připomněla vám, jak jste nádherná.

Masáž je vhodná po dobu celého těhotenství vyjma prvního trimestru.


Access Bars®

Jedná se o terapii, která se zaměřuje na body na hlavě tzv. „BARy“. Ty jsou jakýmsi vstupním i výstupním místem různých emocí, témat, oblastí života, schopností, bloků, potenciálů … Jejich energetickou stimulací dochází k uvolnění. Je to transformační technika, která mění naše osobní paradigma, vnímání světa a života, naše sebe-uvědomění. Po aplikaci terapie postupně dochází k přeprogramování našich vzorců myšlení, chování i celkového bytí směrem k harmonii a rovnováze.

Terapie probíhá vleže, v klidu, v meditativním stavu. Terapeut přikládá svoje ruce postupně na specifické body na hlavě a skrze svoje ruce, srdeční a korunní čakru nechává proudit energie, které jsou dále universem transformovány. Výsledkem je celkové léčení fyzického, psychického, duševního i duchovního stavu člověka. Je možné nevkládat do terapie žádný specifický záměr a naše vnitřní inteligence začne harmonizovat celkový stav podle vnitřních priorit. Nebo se naopak lze zaměřit na konkrétní situaci či téma a urychlit tak jeho energetické vyrovnání. Access Bars terapie vnáší do života větší mír a klid, radost a štěstí. Samotná terapie trvá okolo 60 až 70 minut, avšak jí předchází konzultace o stavu, potřebách a trápeních klienta. Celá péče tedy probíhá kolem 90 minut.

A co můžete očekávat po Access Bars sezení?

Každé sezení je jiné. „Nejhorší“, co se může stát, že se po této energetické masáži hlavy budete cítit velice uvolněně. Každý terapii prožívá individuálně. Důležité je si uvědomit, že celý proces terapií teprve začíná, vaše energetické dráhy dále pokračují v uvolňování zablokované energie a vše se vám mění a transformuje postupně v čase následném. Výsledek je tedy trvalý. Pokaždé, když potom masáž zopakujete, efekt se stává dynamičtější. Nejvýraznější účinky jsou obvykle zaznamenávány po dvou, třech až čtyř týdnech po sezení. Mezi nejčastěji pociťovanými účinky je: zvýšený pocit míru a klidu; méně reakcí na situace, které vás mohly v minulosti rozrušit; klidnější a hluboký spánek; pocit, že vše, co vás znepokojovalo před masáží, je pryč a už na tom víc nezáleží; život se vám začne harmonizovat …

Jak často byste měli tuto terapii opakovat?

To je zcela na vás, jak dobře byste se chtěli cítit … Určitě doporučuji, když se necítíte ve své kůži, nejste spokojeni s tím, co se ve vašem životě děje, či po jakémkoliv významném šoku, traumatu nebo energetickém posunu jakéhokoli druhu.


Klasická masáž
Pomáhá udržovat fyzickou i psychickou pohodu a zdraví

Masáž podporuje vyprazdňování povrchových žil, lymfatických cév, sekreci potních žláz, normalizaci kožního napětí, zlepšuje prokrvení masírované oblasti, vstřebávání otoků či výronů, relaxuje nebo tonizuje svaly (podle zaměření hmatů), zlepšuje výživu tkání a zmírňuje bolest. Zlepšuje cirkulaci, přináší čerstvý kyslík do tělesných tkání, což napomáhá odbourání odpadních látek, urychluje léčení po zraněních a podporuje zotavení z nemocí. Dochází k prokrvení a uvolnění svalstva. Vyplavuje se množství endorfinů do mozku, které u vás způsobují pocit štěstí a spokojenosti. Pomáhá udržovat zdraví a odbourávat emocionální stres. Působí relaxačně, má uvolňující a omlazující účinky. Zintenzivňuje oběh energie.

Masáž má celkový uklidňující nebo povzbuzující účinek na tělesnou výkonnost a ovlivňuje stav centrálního nervového systému. Klasická masáž se provádí pomocí hmatů, které jsou seřazeny do přesně stanovených masážních sestav pro jednotlivé části těla. Pořadí těchto hmatů, způsob provádění, rychlost a hloubka působení určí výsledný efekt masáže. Dá se říci, že masáž vede úpravě změněných poměrů v organismu k normálu. Podle výzkumů klasická masáž také upravuje biochemickou hladinu organismu ve prospěch zrychlení léčby onemocnění a zranění.

Účinky klasické masáže

Mechanický účinek masáže
Spočívá v tom, že podporujeme návrat odkysličené krve zpět směrem k srdci. To znamená, že se krev, která odevzdala veškeré živiny do vzdálených míst od srdce, pomocí masáže rychleji vrací k srdci, kde se opět okysličuje a nabírá látky, které jsou potřeba pro výživu celého organismu. Tím urychlujeme vlastně celkovou regeneraci organismu a látkovou výměnu. Podle názoru odborníků klasická masáž napomáhá i k rozpohybování lymfatického systému.

Biochemický účinek masáže
Je při dobře prováděné masáži, kdy dochází ke změnám i na povrchu kůže, která se prokrvuje. Vyvolává kožní zčervenání, kdy organismus sám aktivizuje látky, které jsou v něm přítomny v nižší koncentraci. Jedná se především o acetylcholin a histamin. Tyto dvě látky způsobí roztažení i těch nejtenších povrchových vlásečnic, které se tímto zprůchodní a inervují.

Reflexní účinek masáže
Na povrchu těla pod kůží máme spoustu čidel, receptorů, které nás neustále informují o tom, jaká je teplota, jestli je vlhko, fouká vítr… Všechny tyto receptory nám přenášejí nervové vzruchy přes smíšený nerv do mozku, který je přesměruje do vzdálených orgánů.


Indická masáž hlavy
Mimořádná masáž hlavy ulevující od napětí a stresu

Indická masáž hlavy (antistresová) je léčivé ošetření hlavy, ulevující od napětí a každodenního stresu. Je to starověká ajurvédská technika, která harmonizuje tělo i duši. Pomocí speciálních hmatů a technik je uvolněna oblast šíje, ramen a hlavy a navozen pocit zdraví, klidu a psychické pohody.

Indická masáž hlavy je jedna z nejdostupnějších masáží v přírodní regeneraci, dá se provádět vsedě, bez nároků na prostor či vybavení. Je prospěšná díky tomu, že se praktikuje na částech, které jsou důležitými energetickými centry. Pokud je člověk ve stresu, shromažďuje se v těchto oblastech napětí, které se neustále hromadí a zapříčiňuje spoustu dalších bolestí. Napjaté krční svaly jsou častou příčinou bolestí hlavy. Postupně dochází k bolesti zad, tlačení v očích, neostrému vidění, migréně. Na hlavě je mnoho nervových zakončení, proto je masáž hlavy vnímána jako pomoc na bolesti hlavy, očí a napětí ve svalech krku a ramen. Navodí relaxaci a uvolnění. Zlepšuje též kvalitu vlasů a pokožky hlavy, vlasy jsou po pravidelné masáži hustší, lesklejší a celkově kvalitnější.

Indická masáž hlavy je technika, která představuje spojení starověké kulturní tradice s požadavky moderního způsobu života. Je vhodná pro děti, dospělé i seniory.

Dětem tato technika zprostředkovává uklidnění, relaxaci a pocit léčivého dotyku od druhé osoby. Je vhodná pro děti neklidné, hyperaktivní, s psychickými problémy, nesoustředěné, s poruchami učení, spánku.

Dospělí se při indické masáži hlavy uvolní od stresu. Zbaví se fyzického i psychického napětí, nervozity, pocitu vyčerpanosti, úzkosti, deprese a tísně. Ustoupí bolesti hlavy, odstraní se ztuhlost šíje, ramen a krku, zmizí únava očí, zlepší se spánek, koncentrace a duševní svěžest. Nervový a imunitní systém je odolnější, lépe pracuje oběhový, dýchací i lymfatický systém. Při pravidelné aplikaci se výrazně vylepší kvalita, hustota a celkový vzhled vlasů, protože masáž prokrvuje pokožku hlavy a vyživuje vlasové kořínky.

Pro seniory je indická masáž hlavy blahodárná nejen pro výše uvedené zdravotní účinky, ale také proto, že se masáží jemně a šetrně spouští ozdravný a regenerační proces. Starší lidé jsou většinou také více ostýchaví a zvyklí na svou osobní intimitu, proto velmi vítají, že můžou při této proceduře zůstat oblečení. Také pozice vsedě je pro většinu starších lidí výhodnější vzhledem k možným zdravotním problémům s pohyblivostí či s tlakem.


Reflexologie – ruce a nohy
Velmi příjemná a uvolňující masáž založená na reflexních bodech na nohou a rukách, které odpovídají daným orgánům našeho těla

Reflexní terapie vychází z poznatku, že na všech zakončeních lidského těla existují reflexní plošky odpovídající příslušným vnitřním orgánům nebo oblastem těla. Ruce i nohy představují dokonalou mapu těla, orgány mají na končetinách svoji odpovídající plošku.

Teorie reflexních zón vychází z toho, že masáží nebo stiskem některých bodů lze reflektivně působit na celý organismus. Podrážděním určitých reflexních zón dochází k reakci v orgánech, jež mohou být velmi vzdáleny od stimulovaného reflexního bodu. Na nohou i na rukou se nacházejí reflexní body pro celý organismus. Masáží těchto bodů a zón se stimulují vnitřní orgány k lepší funkci a podporuje se tím samoléčící schopnost organismu.

Jedná se o šetrnou a účinnou techniku, která aktivuje přirozené léčebné síly organismu a přispívá k obnovení tělesné i duševní rovnováhy. Tělo se léčí samo – když dostane možnost. Terapií reflexních zón se vytvářejí základní předpoklady k prevenci a léčbě mnoha nemocí. Dokáže ulevit od bolesti, rozproudít tok energie v těle a celkově tak navodít pocit pohody a harmonie. Reflexologií lze výrazně ovlivnit činnost imunitního systému, lymfatického systému, látkové výměny, zmírnit či odstranit bolesti zad a krční páteře. Je možno ji použít u řady běžných i chronických nemocí, zažívacích problémů, migrény, ale i při stresu. Masáž nohy a tlak na reflexní plošky příznivě ovlivňuje i psychiku. Účinky masáže nabíjejí energií a posilují zdraví.

Každý reflexní bod je zakončením reflexní energetické dráhy (meridiánu). Reflexní terapie pomáhá odstraňovat bloky reflexních drah a tím zlepšuje činnost jednotlivých orgánů.

Reflexologie nohy a ruky se tak stává nejen klíčem k nápravě nejrůznějších blokací životní síly, ale také účinným prostředkem k nalezení fyzické i duševní rovnováhy.


Breussova masáž
Jemná energetická masáž s regeneračními účinky na páteř, vyživující ploténky, zlepšující prokrvení, výživu i okysličení jednotlivých obratlů

Breussova masáž je jemnou, silně energetickou masáží zad. Regeneruje meziobratlové ploténky a odstraňuje tělesné i energetické blokády. Je základem řešení mnoha problémů pohybového aparátu a klíčem k odstranění hlubokých psychických problémů. Podle Rudolfa Breusse neexistují zničené ploténky, opotřebované ploténky, pouze zdegenerované, které se masáží obnoví.

Breussovou masáží páteře se vlastně oddalují obratle od sebe, aby ploténka měla možnost opět nasát vodu. Masíruje se za studena vylisovaným třezalkovým olejem, který uvolňuje psychiku. Dochází k nabobtnání meziobratlových plotének a uvolnění nervů, které z páteřní oblasti vycházejí do celého těla. Po jemné masáži se přikládá na páteř hedvábný papír. Třezalkový olej proniká hlouběji do páteře a nečistoty se působením osmózy hromadí na drsné straně papíru.

Jejím základním přínosem je odstraňování fyzických a energetických blokád. Výrazně podporuje obnovu meziobratlových plotének. Je základem řešení mnoha obtíží pohybového aparátu a pomáhá odblokovat i hluboké psychické problémy. Tato mimořádně účinná metoda maximálně ulevuje od bolesti v oblasti kříže, beder, ale i krční páteře a příjemně zregeneruje záda a páteř. Páteř je po masáží zrelaxovaná, obratle jsou ve správné poloze a klient prožívá pocit hluboké fyzické i psychické úlevy. Masáž podporuje klidný spánek, detoxikaci a regeneraci organismu. Úspěšně se také používá jako pomocná metoda při různých onemocněních páteře.

Pozor! Třezalka je silně fotosensitivní, může způsobit vyšší citlivost na sluneční záření (po masáži se neslunit ani nenavštěvovat solarium). Může interagovat s některými léky používanými při depresích, tzv. inhibitory MAO. V tomto případě se poraďte s lékařem, upozorněte svého maséra a ten případně použije jiný vhodný olej.


Masáž lávovými kameny
Exkluzivní terapie spojující teplo sálající z přírodních lávových kamenů a speciální masážní techniky do nezapomenutelného zážitku

K masáži se používají speciální lávové kameny, které výborně akumulují teplo, a tím přispívají k větší účinnosti procedury. Lávové kameny pomáhají odstraňovat blokace na důležitých bodech (meridiánech) a též rozproudit energii ve vašem těle. Tyto kameny mají zároveň i mimořádně silnou energetickou vibraci, jsou předem nahřívány ve vodní lázni a jejich hladkým povrchem je za pomoci olejů masírováno celé tělo.

Masáž lávovými kameny má vysoký terapeutický a relaxační účinek. Stimuluje krevní oběh a lymfatický systém, hluboce relaxuje a harmonizuje, prohřívá celé tělo a pomáhá detoxikaci organismu.

Tělo se opravdu dokonale uvolní, mysl se zbaví stresu a napětí a klient se cítí jako znovuzrozený.

Oproti klasické masáži působí masáž s lávovými kameny více do hloubky a intenzivněji. Teplo sálající z hladkého kamene prostupuje do organizmu až 3 cm hluboko. Ovlivňuje fyziologické procesy, uvolňuje, odstraňuje nervozitu a stres, nespavost a další problémy, které souvisejí s vysokými nároky na psychiku. Přináší celkové uklidnění, nesmírně slastné pocity bezpečí, kdy starosti a stresy samovolně odplývají. Na tělesné úrovni pomáhá teplo z kamenů uvolňovat ztuhlé svaly, bloky, křeče. Uleví od bolesti v kloubech, reguluje trávení a zrychluje metabolismus. Odplavuje škodlivé látky z tkání, napomáhá ke správné funkci lymfatického systému, jater a ledvin. Je jednou z nejlepších terapií k odstranění stresu a vnitřního neklidu.

Masáž lávovými kameny má i skvělé kosmetické účinky. Masáž zvláční pokožku, teplo otevře póry. Blahodárným vlivem na lymfatický systém působí lávové kameny proti celulitidě. Na úrovni energetické harmonizuje funkce čaker (energetických center) i meridiánů (energetických drah), navozuje meditační stav.

Masáž obličeje, šíje a dekoltu lávovými kameny


Havajská masáž Lomi Lomi
Označována jako perla mezi masážemi

Je to velice účinná a přitom maximálně relaxační masáž. Propojuje v sobě psychickou, fyzickou, energetickou a duchovní složku. Masáž se zaměřuje nejen na fyzický aspekt lidského těla (stimulace krevního oběhu a lymfatického systému, podpora přirozené detoxikace těla, uvolnění kloubů, odstranění bolesti a stažení svalů), ale také na rozvoj psychické roviny. Lomi Lomi pomáhá uvolnit energetické bloky, energie může proudit tělem a tak dochází k odstranění blokád a vyrovnanosti organismu.

Havajská masáž Lomi Lomi je už odpradávna praktikovaná na havajských ostrovech. Vychází z havajské léčitelské tradice (jejímž cílem je zachování celkového zdraví a harmonie člověka) propojené s místním tradičním tancem. Terapie využívá velmi plynulých, měkkých i hlubokých technik a je prováděná hlavně předloktím a lokty s využitím váhy a těžiště těla.

Havajská masáž Lomi Lomi je vhodná především pro klienty, kteří jsou denně vystavováni psychickému a fyzickému tlaku, při přepracovanosti a nesoustředěnosti, při častých bolestech celého organismu, při pocitech ztuhlosti svalů a kloubních spojení, při vnitřní nerovnováze, nervozitě a podráždění. Speciální technika a rytmus havajské masáže vyvolávají hluboký terapeutický a relaxační účinek, který odstraní napětí, odbourá stres a nabije tělo i duši pozitivní energií.

Účinky masáže:

Masírováno celé tělo (záda, šíje, dolní končetiny zezadu i zepředu, horní končetiny), trvá cca 90 minut.


Aromaterapeutická masáž
Kombinace přírodních ozdravných vlastností éterických olejů s hojivou silou masáže

Aromaterapie je „umění“, kdy se přirozeně extrahované, aromatické výtažky rostlin a éterických olejů používají pro léčebné účely, jako je odbourání stresu, odstranění drobných bolestí či vyvážení zdraví těla, mysli a ducha. Éterické (esenciální) oleje jsou extrahovány z kořenů, stonků, větví, kůry, listů, plodů či květů různých rostlin. Zatímco bylinky řeší především fyzické příznaky, éterické oleje mají díky své koncentraci a konzistenci sílu velmi intenzivně čistit a léčit auru a posilují energetické pole člověka (jemnohmotná těla).

Aromaterapeutická masáž propojuje přírodní sílu esenciálních olejů s uměním dotyku masáže. Má silné fyzické, emocionální a duševní účinky, ovlivňuje celou řadu funkcí nervového, oběhového, lymfatického, imunitního a pohybového systému. A nejen to, působí zejména na psychiku, kdy se uvolňují negativní kapsy odpadu usazených kolem páteře v oblasti čaker. Při vhodné relaxaci v kombinaci s použitím rostlinných olejů lze tak navodit přímo očistný proces pro naši psychiku a uvolnit dávno potlačené emoce. Aromaterapeutická masáž poskytuje vyvážení mezi světem vnějším a vnitřním. Pomáhá obnovit spojení se svým duchem a svým vnitřním zdrojem životní energie.

Tři základní mechanismy vysvětlující léčivé účinky aromaterapeutické masáže:

Aromaterapeutická masáž je vnímána jako komplexní terapie, která produkuje hluboký a intenzivní účinek na tělesné i duševní zdraví.

Masáž s oleji se směsí éterických olejů Nobilis Tilia namíchané podle potřeb klienta.

Masírováno celé tělo (záda, šíje, dolní končetiny zezadu, horní končetiny, dekolt, hlava, obličej), trvá cca 90 minut.


Baňková masáž a baňkování
Snadno a efektivně uvolňuje spasmy a zároveň působí silným detoxikačním účinkem

Baňkování patří již mnoho let do léčebné metody čínské medicíny.

Baňkami se může provádět buď masáž, kdy se jezdí gelovou baňkou přisátou pod tlakem na naolejované pokožce, nebo se využívají skleněné baňky ve formě aplikace lokální (podtlak pomocí ohně), kdy baňky necháme působit na určitých místech těla.

Při ohnivém baňkování přikládáme skleněné kulovité nádobky s nahřátým vzduchem na pokožku těla. Pro zvýšení účinku přikládáme baňku buď na aktivní akupunkturní bod a reflexní místa (Haedovy zóny), kde ovlivňujeme správnou funkci jednotlivých orgánů, nebo přímo v místě bolesti (trigger point). V baňce se pomocí plamene vytvoří podtlak, který způsobí její přisátí. Baňka silným podtlakem v místě působení přivodí silné prokrvení, prohřátí a okysličení dané oblasti. Tím dochází k odplavení nahromaděných škodlivin, úlevě při bolestech zad a k úpravě funkce příslušného vnitřního orgánu. Podtlak má však za následek popraskání jemných vlásečnic a vzniká malý krevní výron zřetelný jako modřina (lidově řečeno cucflek). Je méně hlubší a za pár dní se vstřebá (rychlost vstřebávání je individuální, s častějším opakováním aplikace se zkracuje).

Působení baňkou pozitivně ovlivňuje také pochody látkové výměny v přilehlém okolí a stimulujeme imunitu organismu. Má tedy trojí účinek: mechanický – tělo se prokrví, prokysličí, uvolní; reflexní – obnovuje správnou funkci vnitřních orgánů a navíc ovlivní lymfatický systém – z těla se odplaví velké množství škodlivin.

Baňková terapie umí odstranit blokády, bolesti páteře a pohybového aparátu, stavy namožených zad, pomáhá odstranit bolesti hlavy a problémy s kůží. Působí mnohem hlouběji než masáž a pomáhá při veškeré bolesti. Baňkování pročistí krev, zlepší krevní oběh, zreguluje a zdokonalí funkci vnitřních orgánů, zklidní nervový systém, uvolní ztuhlé svaly. Se svalovým uvolněním přichází psychická relaxace, odstranění vnitřního napětí a tím vede k hlubokému spánku a sníží tak potíže s usínáním.


Aroma masáž
Vůně esenciálních olejů ovlivňují psychické rozpoložení

Jedná se o masáž s použitím éterických olejů. Rostlinné silice patří mezi látky aromatické, které působí na organismus vjemem vůně a také biologickou aktivitou na různé orgány.

Tato masáž příznivě ovlivňuje krevní oběh, nervový systém a trávení. Éterické (esenciální) oleje mají schopnost snadno pronikat kůží do těla. Již po 10 minutách působení na pokožce je lze prokázat v krvi. Vdechováním éterické oleje rozptýlené v molekulách vzduchu lehce pronikají do těla přes alveoly plic. Odtud jsou dále rozváděny prostřednictvím krevního oběhu do celého organismu.

Esenciální oleje jsou směsi látek přirozeně se vyskytujících v rostlinách a to prakticky ve všech jejich částech. Tyto látky jsou poté z rostlin destilovány a vytváří tak vysoce koncentrované oleje se silnými účinky, ještě silnějšími než mají třeba sušené byliny.

Hlavní výhodou esenciálních olejů je, že dokáží pomoci v různých situacích. Samozřejmostí je jejich působení v případě zdravotních problémů, ale využívají se také na psychickou nepohodu, pro oživení pokožky a vlasů nebo třeba jen pro celkové uvolnění organismu.


Medová masáž
Detoxikační, účinná tradiční metoda zlepšující stav organismu

Medová masáž představuje unikátní techniku, při níž dochází pomocí působení včelího medu a speciálních masážních hmatů (tzv. pumpování) k odstraňování toxinů, které lidské tělo nahromadilo ve svých tkáních. Masáž omezuje projevy stresu a redukuje následky nezdravého životního stylu.

Imunitní systém může být oslaben nahromaděnými toxiny a jedy, které se do těla dostávají z životního prostředí, potravin a léků. To má za následek propuknutí mnoha nemocí. Normální cesty vylučování jedů z těla jsou přes střeva, plíce a pokožku. Pokud toto vylučování nestačí, začne si tělo hledat náhradní dráhy, které jsou příčinou chorob – chronická rýma, senná rýma, záněty nosních dutin, kožní vyrážky, hnisavé pupínky, výtoky, ekzémy, astma, revmatismus, choroby střev, infekce močových cest, svalové bolesti, tvoření puchýřů na pokožce a odlupováním kůže. Med má skvělé detoxikační účinky, odplavuje z těla nahromaděné škodliviny, které si tělo shromáždilo ve svých tkáních v průběhu života.

Při medové masáži působí léčivá síla včelího medu pokožkou přímo na organismus. Pomocí speciální tlakové masáží vyplavou toxiny na povrch kůže a jsou zcela zřetelně rozpoznatelné. Detoxikační masáž medem velmi účinně působí proti nemocem, lze ji však aplikovat i pro zvládnutí stresu, při chronických a civilizačních chorobách, při jarních očistných kůrách, únavě, oživuje vnitřní organismus, čistí pokožku a zanechává ji sametově hladkou. Během medové masáže působí léčivá síla včelího medu pokožkou přímo na organismus.

Masáž se nejčastěji provádí na reflexních zónách na zádech podél páteře, kde stimuluje činnost jednotlivých orgánů těla a napomáhá tím celkové regeneraci. Velice účinná je i při aplikaci na problémové klouby.

Účinky:

Doporučujeme před návštěvou si doma otestovat reakci na med, tj. kápnout si med na předloktí.

Po masáži cca 24 hodin nepoužívat na ošetřené partie těla chemické tělové a vlasové šampóny.


Kineziotaping
Poskytuje kloubům oporu a aktivuje svaly i celé svalové skupiny, zmírňuje otoky, tlumí bolesti

Kineziotaping neboli tejpování pochází od slova kineze – pohybovat. Tuto metodu vyvinul v 70. letech minulého století japonský lékař a chiropraktik Kenzo Kase.

Kineziotaping ve světě i u nás zažívá bouřlivý nárůst ve všech oblastech sportu, regenerace i rehabilitace. Pomocí kineziotapingu se dociluje funkčnosti svalů, šlach či kloubů, které jsou v daný moment postiženy, protože nalepování pružných pásek umožňuje trvalý průtok krve i lymfy, čímž se aktivující ozdravné procesy. Svým velmi šetrným a jemným způsobem zvyšuje léčebné a ozdravné procesy a prodlužuje uvolňující účinek masáží cíleným zaměřením na problematické partie jak svalového, tak kosterního systému.

Dnešní sportovní svět, včetně rehabilitačních a zdravotně regeneračních technik, se bez kineziotapingu již neobejde.

Dnes se kineziotaping používá jako:Lenka Žalmánková
Skřivanova 4, Brno
(vstup přes obchod s čaji nebo velké zelené dveře do domu)
pondělí-čtvrtek-pátek (po předchozí domluvě)

Zrušení objednaného termínu méně než 24 h. předem - storno poplatek 100 % ceny masáže. Zrušení termínu méně než 48 h. předem - storno polatek 50 % ceny.

stejskalova.lenka@gmail.com
FB: hojivá síla doteku
+420 724 938 298
IČ: 88518779
 

Napište nám vaši zkušenost s naší masáží:
Váš email:
Váš text:
Váš podpis: